TAK! Nowy wózek dziecięcy od PegPerego

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy recenzję najnowszego modelu wózka TAK PegPerego. Od razu wspominamy, że jest to jedyny model w Polsce, ale wszystko zależy od Was! Bardzo chcieliśmy Wam przedstawić TAK bo to wózek, który wg. nas ma wielki potencjał, a dzięki niezwykle kompaktowym rozmiarom i niewielkiej wadze oraz dużej funkcjonalności zasługuje by pojawić się na stałe w naszej ofercie. Tak więc, kilka słów o TAK!
(Styczeń 2020 - wózek już dostępny w naszej ofercie!)Najważniejsza rzecz, która urzekła nas w TAK to lekkość. Wózek waży tylko 5,9 kg, a jego prowadzenie jest niezwykle przyjemne, gdyż posiada pełną rączkę, której tak często rodzicom brakuje w lekkich i kompaktowych wózkach. Zwykle te lekkie to tzw. parasolki, których prowadzenie wymaga użycia dwóch rąk. Z TAK jest inaczej. Pełną rączka obita jest w miejscach ułożenia dłoni miękką pianką, po środku rączki, znajduje się przełącznik, który odpowiada za szybkie złożenie wózka. Jeden ruch ręki i wózek zostaje złożony do naprawdę małych rozmiarów. Sama szerokość wózka to zaledwie 50 cm, po złożeniu na wysokość zajmuje 88,5 cm. Wózek składa się w nietypowy sposób, dzięki zupełnie nowemu systemowi składania, w której stelaż pełni ważną rolę.
Wózek TAK oferuje całkiem spore siedzisko i dość wysokie oparcie, dlatego maluszek pojeździ w nim nawet do 4 roku życia, bo model ten, podobnie jak Pliko Mini, dedykowany jest dzieciom aż do osiągnięcia 22 kg wagi. Jedyny zarzut, który możemy zarzucić TAK to brakuje tu nam regulowanego podnóżka przy samym siedzisku, choć siedzisko można powiększyć wysuwając spod niego dodatkową platformę, która przyda się podczas spacerowej drzemki.


Budka TAK
jest dość obszerna i wyposażona w system, który zapewnia jej odpowiednie naciągnięcie. Materiał jest miękki i miły w dotyku oraz, jak we wszystkich wózkach Peg-Pérego, posiada przeciwsłoneczny filtr UPF 50+, który odbija promienie słoneczne i chroni budkę przez blaknięciem. W budce jest także praktyczne okienko do obserwacji maluszka.Budka wózka jest tak skonstruowana by móc ją łatwo wypiąć i przepiąć w drugą stronę. Spytacie dlaczego? Otóż wózek TAK pomimo kompaktowych rozmiarów umożliwia wpięcie w rozłożone siedzisko wózka dedykowanej miękkiej gondolki KIT PRAMETTE. Z TAK można więc korzystać już od pierwszych chwil życia maleństwa!Do wózka można również dokupić specjalny adapter, który łatwo wpina się w konstrukcję stelaża, tym samym umożliwiając wpięcie w wózek jednego z fotelików z naszej oferty do najmłodszych dzieci - Primo Viaggio SL (5 gwiazdek z Isofix w testach bezpieczeństwa) lub Primo Viaggio i-Size przeznaczonego do wzrostu 83 cm (4 gwiazdki - najbezpieczniejszy fotelik i-Size w swojej kategorii - wg najnowszych testów ADAC z maja 2019roku).Oczywiście spróbowaliśmy złożyć wózek z wpiętą gondolką - nie było z tym żadnych problemów! Do wpięcia gondoli i fotelika należy wysunąć pałąk bezpieczeństwa, który w TAK wykonany jest z miękkiej eko-skóry, dlatego też nie będzie żadnego problemu z utrzymaniem go w czystości.

Powracając do siedziska wózka TAK wyposażone jest w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa z możliwością regulacji na wysokość, tak by były zawsze optymalnie dopasowane do wzrostu dziecka.Siedzisko posiada także trzy poziomy regulacji położenia oparcia - pozycja siedząca, półleżąca i leżąca - oparcie obniża się do kąta 150st. Zmian położenia oparcia dokonuje się za pomocą specjalnego podręcznego uchwytu umieszczonego z tyłu oparcia wózka.Stelaż TAK to oczywiście lekkie i wytrzymałe aluminium bo wózek oprócz obciążenia na siedzisko w wadze 22 kg posiada spory kosz z udźwigiem do 5 kg. Koła ze specjalnym systemem Easy Drive zapewniają lekką i płynną jazdę. Przednie koła obracają się o 360 st, można je oczywiście zablokować do jazdy na wprost za pomocą przełączników znajdujących się z przodu wózka tuż nad kołami. Hamulec wózka TAK znajduje się na wysokości tylnej poprzeczki i łatwo z niego korzystać, przy czym należy pamiętać uwzględniając bezpieczeństwo, by był on zawsze załączony na postoju wózka oraz w momencie wsiadania/wysiadania dziecka z wózka.


Naszym zdaniem wózek TAK PegPerego to ciekawy i pełen niegraniczonych możliwości lekki i kompaktowy wózek, który na pewno jest fajną alternatywą dla typowych parasolek, a dzięki możliwości użytkowania go już od narodzin dziecka, w pełni zasługuje na uwagę Rodziców.
PegPerego zaproponowało pięć kolorystycznyh odsłon TAK - Rainbow, który zaprezentowaliśmy Wam dziś, niebieski Skyway, ciemnozielony Metal, czerwony Red Ribbon oraz klasyczną czerń Black.Zajrzyjcie koniecznie także do galerii zdjęć, którą przygotowaliśmy.

Czekamy na wiadomości od Was pod adresem e-mail kontakt@bezpiecznywozek.com oraz na naszym profilu facebook.com. Jeśli jesteście zainteresowani zakupem dzwońcie pod numer 606 177 866! Pamiętajcie, wszystko w Waszych rękach! My jesteśmy na TAK!
Do usłyszenia i zobaczenia w naszym salonie w Poznaniu, Obornicka 288, zapraszamy.

Pozdrawiamy
zespół bezpiecznywozek.com